14 Haziran 2010

Beyoğlu, teras, pizza...İstiklal Caddesi'ndeki favorilerimden biri oldu Filicori... Mekanın yaz sıcaklarında püfür püfür esen terası ve ferah dekorasyonu, lezzetli yemekler ve kaliteli&hızlı servisi ile gününüze renk katıyor...Denizli'de de bir şubesi olduğunu öğrendiğim mekan İtalyan Mutfağı'nın eşsiz lezzetlerini sunuyor misafirlerine. İlk gidişimde denediğim Akdeniz pizzadan sonra sıra sebzeli pizzaya geldi...
Sebzeli bir pizzanın bu derece lezzetli olabileceğini hayal etmek zor, farkındayım. Hayal gücünüzü zorlamanıza da gerek yok, sadece gidin ve deneyin!
İncecik kare şeklindeki hamur üzerine eklenmiş közlenmiş kırmızı biber, patlıcan ve kabak dilimleri, kurutulmuş domates, brokoli, beyaz halka soğan ve pizzanın tabanını kaplayan erimiş mozarella peyniri... Kurutulmuş kırmızı biberli zeytinyağı ve louisiana sos da bu pizzanın adeta aksesuarları...Kelimelerin bittiği yerdeyim...

Adres belli, Fransız Kültür Merkezi'nin karşısı! :)PnR

2 yorum:

  1. az önce sayfana bakmadan önce toktum ama gördüğüm manzara karşısında dolapta duran börekleri yemek zorunda kaldım bu saatte :)

    pişmanmıyım evet mekan ve görüntü harika :)
    yediğime pişmanım ;)

    YanıtlaSil
  2. O saatte börek yediğine üzüldüm ama fotoğrafla bu hissi uyandırmayı başarmış olmak mutlu etti beni Ceyda :)Teşekkürler :)

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails