2 Nisan 2012

Mano'dan Mono'ya...Bugün artık yemeğe, içmeğe biraz ara vermem farz oldu. Çünkü neredeyse 24 saattir aralıksız yiyorum. Dün sabah üniversiteden arkadaşım Zeynep ile buluşup Bağdat  Caddesi'ndeki Koluman Otomotiv'in brunch'ına katıldık. Ardından Caribu Coffee'de Batu ile buluştum.

Varan 1:
Filtre kahveleri afiyetle yudumlarken, Caribu'nun enfes minik limonlu cheesecakelerini de hapur hupur götürdük. Süper bir cheesecake'ti. Fiyatı ise yaklaşık 4 TL. Limonata gibi bir fresh lezzetti.

Orada 3-4 saat oturduk. Güneşin tatlı etkisiyle yüzümüz pembeleşmiş farkında olmadan.


Varan 2:
Sonrasında aç kurtlar gibi Caddebostan Mano'nun yolunu tuttuk. Bu mekanın en başından beri fanatiğiyim. Sevdiğim arkadaşlarımı da mutlaka götürüyorum Mano'ya. Burger yenilecekse Mano'da yenilir kardeşim. Diğer yerleri unutun. Batu da çıldırdı bu eşsiz lezzete. Mano Burger ve baharatlı patates yedik. Midemizde az biraz daha yer kalsaydı kızarmış dondurma da yiyecektik ama tıkandık.

 Sonrasında kuzen Dicle'yi de Starbucks'tan alıp bu yemeği sindirebilmek için Suadiye'ye yürüyüp geri döndük. Akşam kızlarla dokuzda Taksim'de buluşacağımız için eve gelip hazırlandım. Ben biraz geç kalınca kızlar tünele kadar yürümüş. "Acıktık" diye aradılar beni. Mano'nun Asmalımescit'teki yeni açılan mekanına yakın oldukları için oraya yönlendirdim onları.

Varan 3:
Açıkçası Mano'nun Asmalımescit'teki yeni mekanını merak ediyordum. Hemen Lebon Pastanesi'nin karşısındaki sokakta. Gerçekten güzel olmuş. Ortam genç kaynıyor. Burgerler süper. Öğleyin Caddebostan'daki Mano'da burger yediğim için akşam da chicken fingers'ını denedim ve çok beğendim. Kızlar yediklerinden son derece memnun kaldı. Oxnard ve Ottoman da  tercihlerimiz arasında...

Varan 4:
Saat 22:00 gibi Mono'ya geçtik. 80'ler akşamının tadını çıkarttık. Müzikler bombastik. Gençlik yıllarımıza döndük. Fındıklı votkası ne güzelmiş. Duygu sağolsun, sayesinde keşfettim. Son olarak 45'liğe geçtik ama mekan kapanmak üzere olduğu için burada sadece 15 dakika kalabildik.


Varan 5:
Eee, dans ettik, enerji yaktık. Haliyle acıktık. Evlere dağılmadan önce Bambi'ye girip kaşarlı döner dürümü de afiyetle yuttuk. Islak hamburgerlerinde aklım kalmadı değil...

İŞTE BU YÜZDEN ARTIK BUGÜN YEMEĞE TÖVBELİYİM. YEDİKÇE YİYESİ GELİYOR İNSANIN. YÜRÜYÜŞ SONRASI EVE GELİP BİR KASE SULU ÇORBA İÇTİĞİMİ DE İTİRAF EDİYORUM. BU HAFTA SONU DUKAN'DAN KARATAY'DAN ESER KALMADI. ECE VAHAPOĞLU'NUN KİTABINI ALMIŞTIM BÜYÜK BİR HEVESLE. ONU DA DİCLE'YE VERDİM. NASIL YAPACAĞIM O HAREKETLERİ YAAAA. 60 GÜNDE İLAH YERİNE KAMBUR BİR YARATIĞA DA DÖNÜŞEBİLİRİM. HAREKETLERİ YANLIŞ YAPMAMAK GEREK. BURADAN DUYRULUR...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails