5 Mayıs 2011

Dondurmaya Yer Bırakın!

İlk defa gerçekleşecek olan Mövenpick® Dondurma Günleri, birbirinden farklı dondurmalı lezzetler, çeşitli aktivite ve sürprizlerle 3 Haziran’da İstanbul’da başlıyor.


 
İsviçreli gurme dondurma ustası Mövenpick®, Türkiye’de bir ilke imza atacak Dondurma Günleri ile, birbirinden farklı dondurmalı lezzetler ve çeşitli aktivitelerle dondurma tutkunlarına sürprizler sunmaya hazırlanıyor.

İlk defa düzenlenecek olan Mövenpick® Dondurma Günleri, 3-12 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da Bağdat Caddesi, Ulus, Nişantaşı, İstiklal Caddesi, Cihangir, Pera, Palladium ve Akmerkez Alışveriş Merkezleri, Bebek ve sahil şeridindeki restoran, café ve bar gibi seçkin lezzet noktalarını kapsıyor.

Mövenpick®, Dondurma Günleri ile İstanbulluları dondurmaya yer bırakmaya davet ediyor. Etkinlikte neler var derseniz, taze İsviçre kreması ve yüzde yüz doğal malzemeleri ile dondurma ustalarının hünerli ellerinde, tutkuyla hazırlanan dondurmalı tatların ve menülerin keyfini çıkartacaksınız. Aşşk Café, Bebek Otel, Bistro 33, Celine’s Café & Grill, Cookshop, Dinette, Taksim Faros Restaurant, Grissini, Hardal, Hayal Kahvesi, İst Cafe, Junction Pera, Kırıntı, La Sirene, Mirror, Mövenpick Otel, Pasta Presto, Rose Marine Cihangir, S Café, TXM People’s Café & Brasserie, Zanzibar ve Palladium AVM’de yer alan Mövenpick® Kiosk’un da aralarında bulunduğu pek çok restoran, café ve bar, Mövenpick® Dondurma Günleri’ne özel olarak hazırladıkları tarifler ve dondurmalı menülerini kısıtlı bir süre için sunuyorlar.

Sorbeli Somon Tartar denemek ister misiniz?

Dondurma severler etkinlik boyunca taze İsviçre kreması ve %100 doğal malzemeleri ile dondurma ustalarının hünerli ellerinde, tutkuyla hazırlanan Mövenpick® dondurmalı tatların keyfini çıkartacaklar. Öne çıkan tatlar arasında alkollü kahve eşliğinde Cognac VSOP dondurmadan oluşan ve TXM People’s Café’de denenebilecek Provocateur; Mirror ve Bebek Otel’de sunulan karışık kırmızı meyve, meyve sos ve garnitür eşliğinde sorbe çeşitlerini içeren Palette de Sorbets ve Kırıntı’ya özel Mississippi Mud Pie ile Coconut & Swiss Chocolate dondurması yer alıyor.

Mövenpick® Dondurma Günleri kapsamında, dondurmanın gastronomideki farklı kullanım alanları da denenebilecek. Taksim Faros Restaurant’ta Lychée püreli ve Mövenpick® Passion Fruit & Mango sorbeli Milkshake, dondurmanın yazlık içeceklerde kullanımına iyi bir örnekken, Aşşk Kahve’de soğuk başlangıç olarak Avokado Püresi ile Somon Tartar ve Mövenpick® Passion Fruit & Mango sorbe servis edilecek.

Kör Tadım, Yemek Kursları ve Farklı Gastronomik Deneyimler

Mövenpick® Dondurma Günleri, Palladium AVM’deki Mövenpick Kiosk’unda düzenlenecek Kör Tadım (Blind Tasting) gibi farklı gastronomik deneyimlerle dolu. Etkinlikler ayrıca Hobimle Mutluyum Lezzet Okulu, Mutfak Sanatları Akademisi ve Delicatessen’de dondurmanın farklı yanlarını keşfedeceğiniz yemek kurslarına da ev sahipliği yapacak.

Mövenpick® Dondurma Günleri’nin bir diğer sürprizi ise bu özel tatların, aktivite noktalarında tüketicilere i-Pad üzerinden eğlenceli menülerle tanıtılması.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails